Ecem ÜZÜLMEZ

Ecem Üzülmez, lisans eğitimini 2018 yılında Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Sonrasında Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimini başarı ile tamamlamış, 2021 yılında Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır.

Eğitimi sırasında; Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Medical Park Hastanesi, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi ve TOÇEV Vakfı gibi çeşitli hastaneler ve kurumlarda stajyer psikolog olarak görev almıştır. TOÇEV Vakfı’nda yapmış olduğu staj süresince proje geliştirme çalışmalarına katkı sağlamaya ek olarak çocuklarla gerçekleştirilen sosyal aktivitelerde aktif olarak rol almıştır.

Yapmış olduğu stajlara ek olarak, KAÇUV Vakfı bünyesinde gerçekleştirilen bir projede gönüllü olarak aktif rol almıştır. Proje kapsamında yaklaşık 1 yıl boyunca kanser tedavisi gören çocukların kendilerini ifade edebilme becerilerini geliştirmek, hastalık sürecinden kaynaklanan psikolojik-sosyal sorunlarıyla baş etmelerine yardımcı olmak ve tedavi sonrası dönemde sosyal uyumlarını artırmak adına çalışmalar yapmıştır.

Ruh sağlığı alanındaki yenilikleri yakından takip ederek etik sınırlar çerçevesinde kariyerine devam eden Ecem Üzülmez, PETA Psikoloji’de çocuklarla yürütülen atölye çalışmalarında, çeşitli test uygulamalarında ve ailelere yönelik seminerlerde görev almaktadır.

Katıldığı Eğitimler

  • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi – Uzm. Klinik Psikolog Nurdan ÖKTEN
  • Filial Terapi – Uzm. Klinik Psikolog Elif MACİT
  • Oyun Terapisi Eğitimi –Dr. Ezgi ŞEN DEMİRDÖĞEN

Zeka ve Gelişim Testlerine Yönelik Sertifikalar

  • Wısc-4 Zeka Testi
  • Projektif Çocuk Değerlendirme Testleri (Beier Cümle Tamamlama Testi, Binet Terman Zeka Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Porteus Labirentleri Testi, Kent E-G-Y Testi, CAT, Burdon Dikkat Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Louissa Duss Psikaanalitik Hikayeler Testi, Goodenough- Harris Bir İnsan Çiz Testi, Koppitz Bir İnsan Çiz Testi, Catell 2A Zeka Testi, Bir Aile Çiz Testi, Bir Ev Çiz Testi, Bir Ağaç Çiz Testi, Bir Bahçe Testi, Hayvan Ailesi Çiz Testi)
  • Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)
  • Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi